Warsztaty kulinarne – kuchnia arabska

Mamy jeszcze wolne miejsca

Cena: 350,00 

Udostępnij

Szczegóły

Data

15.03.2024 (piątek) godz. 17:00

Czas trwania

4 godziny

Trener

Małgorzata Szymonek

Opis warsztatów

Kuchnia arabska to kuchnia różnorodna, pełna smaku… warta zatrzymania, skosztowania i włączenia do swojego menu. Kuchnia Bliskiego Wschodu ma zdecydowanie najlepszy street food na świecie. Charakteryzują ją mocne smaki, złożone kompozycje wieloskładnikowe, mieszanka aromatów, bogactwo kolorów, składników, form i struktur. Kuchnia arabska to przyprawy… sumak, sezam, kumin, zatar, pieprz, czosnek i kolendra.

Zapraszamy na warsztaty z kuchni arabskiej, które poprowadzi Małgosia Szymonek – finalistka 12 edycji programu MasterChef. Na start przygotujemy pyszną pastę z bakłażana (mutabbal).  Dowiecie się jak przygotować jogurtowy serek labneh, który podamy jako dodatek do koft jagnięcych.  Aromatyczna shoarma z kurczaka podana w chlebku pita  z pewnością  zagości na stałe w niejednym domu.  Wieczór zakończymy tradycyjnym libańskim deserem – atayef i miętową herbatą.

Gosia Szymonek od lat pasjonuje się kuchnią, w trakcie ostatniej edycji programu MasterChef udowodniła, że zna ją i rozumie doskonale. Ponad 20 lat spędziła na Bliskim Wschodzie. Żyjąc w wielokulturowym Bahrajnie, rozbudziła swoją kulinarną pasję, poznała jego różnorodność kulturalną i kulinarną. Kuchnie świata przewijają się tam przez każdy zakątek wyspy. Na co dzień zajmuję się domem i dwójką dzieci. Kuchnia jest dla niej wyjątkowym miejscem – tu realizuje się w pełni. Pełna charyzmy prowadząca opowie Wam o życiu i zwyczajach panujących na Bliskim Wchodzie, zachęci do odkrywania bogactwa arabskiej kuchni.

Menu:

  • Mutabbal – pasta z pieczonych bakłażanów,
  • Kofta jagnięca z labneh i sosem pomidorowym,
  • Shoarma z kurczaka z warzywami, sosem i chlebkiem pita,
  • Atayef – placuszki z kremem i pistacjami polane syropem różany,
  • Herbata miętowa.

 

W trosce o środowisko prosimy  o zabranie własnych pojemników wynosowych.

Foto 3, 4, 5 – Freepik

Brak wolnych miejsc?
Wypełnij formularz i dołącz do listy rezerwowej

Inne warsztaty i szkolenia: