Warsztaty kulinarne – kuchnia gruzińska

Mamy jeszcze wolne miejsca

Cena: 370,00 

Udostępnij

Szczegóły

Data

22.03.2025 (sobota), godz. 14:00

Czas trwania

4,5 godziny

Trener

Tamuna Kiladze

Opis warsztatów

Kuchnia gruzińska szturmem podbiła serca Polaków, jedzenie w tym kraju to prawdziwe uczty, niezapomniane długie biesiady ze słynnymi toastami, pysznym jedzeniem i doskonałym winem, głośnymi rozmowami i jeszcze głośniejszym śmiechem! Tamtejszy klimat sprawia, że zarówno owoce i warzywa są pyszne, jędrne i soczyste, a do tego uprawiane w ekologicznych warunkach. Sekret gruzińskiej kuchni tkwi w doskonałych przyprawach i świeżych warzywach, chociaż Gruzini nie stronią też od mięsa. Dzięki charakterystycznym dodatkom, takim jak orzechy włoskie, czosnek, granat i aromatyczne zioła, potrawy gruzińskie zyskują swój unikalny smak, czyniąc kuchnię gruzińską jedyną w swoim rodzaju.

W trakcie warsztatu z rodowitą Gruzinką pokażemy Wam flagowe dania Gruzji, znane i lubiane przez obcokrajowców. Chinkali – klasyczne pierożki w kształcie sakiewki z bulionem i mięsem, chaczapuri adżarskie z serowym farszem i żółtkiem, roladki z bakłażana z pastą orzechową z dodatkiem czosnku i cząstek granatu, a na zakończenie klasyczny gruziński deser pelamushi – bazujący na soku z  czerwonych winogron.

Warsztat poprowadzi  Tamuna Kiladze – rodowita Gruzinka, która od 2014 roku mieszka w Poznaniu i na co dzień pracuję w dziale eksportu dużej międzynarodowej firmy. Jest miłośniczką tradycyjnej kuchni gruzińskiej, dlatego od kilku lat prowadzi warsztaty kulinarne w całej Polsce, propagując kuchnię gruzińską i kulturę swojego kraju.  Dzięki temu ma możliwość przygotowywania tradycyjnych gruzińskich dań, które przywodzą na myśl wspomnienia o domu rodzinnym i realizowania swojej pasji, jaką jest gotowanie.

MENU:

  • BADRIDŻANI – roladki ze smażonych plastrów bakłażana z pastą orzechową oraz cząstkami granatu,
  • CHINKALI  – gruzińskie pierogi mięsne z aromatycznym bulionem, znane ze swojego charakterystycznego kształtu,
  • CHACZAPURI ADŻARSKIE – placek z ciasta drożdżowego w formie łódki, nadziewany serem, wykończony żółtkiem i masłem,
  • PELAMUSHI – tradycyjny deser gruziński z soku winogronowego, zagęszczony mąką z dodatkiem orzechów włoskich.

 

W trosce o środowisko prosimy  o zabranie własnych pojemników wynosowych.

Brak wolnych miejsc?
Wypełnij formularz i dołącz do listy rezerwowej

Inne warsztaty i szkolenia: