Warsztaty projektowe

Warsztaty projektowe

Kuchnia od podstaw

W trakcie warsztatów dowiecie się, jak dobrać właściwy nóż i jak bezpiecznie go używać. Odkryjecie, że kształt, długość i rodzaj ostrza mogą wpłynąć na łatwość krojenia określonych produktów.

Ryby i owoce morza

Ryby i owoce morza to jedne z najzdrowszych pokarmów, w trakcie warsztatów dowiesz się, jakie cenne składniki i witaminy zawierają.

Makaron i dania kuchni włoskiej

Włoska kuchnia zyskała uznanie na całym świecie. W trakcie warsztatów wykonamy kilka podstawowych rodzajów makaronów: tagliatelle, linguine, ravioli, gniocci.

Zupy

Zupy od zawsze były, są i będą w polskiej kuchni daniem z tradycjami. W trakcie warsztatu poznasz tajniki zdrowego przyrządzania zup na różne sposoby.

Kuchnia azjatycka

W trakcie warsztatu przeniesiemy się na kilka godzin do Azji, której smaki są tak różnorodne jak i ona sama. Wypełnimy naszą kuchnię zapachami Tajlandii i poznamy sztukę przygotowywania Japońskiego sushi.

Organizacja przyjęcia

Jak przygotować udane przyjęcie? Domowe przyjęcie to zwykle nie lada wyzwanie, które wywołuje stres. Każdy chciałby, żeby nasi goście zapamiętali je, jako wyjątkowo udane. Jak sprawić żeby tak właśnie się stało?

Mięsa i sosy

Mięso bardzo często pojawia się na polskich stołach, jako podstawa dania głównego. Jest smaczne i sycące, ale potrafi być trudne do przygotowania. Jak właściwie przygotować mięso, by było soczyste i aromatyczne. Jak dobrać i przyrządzić właściwy sos, aby dopełnić smak całego dania. Tego wszystkiego dowiesz się w trakcie warsztatów.

Finger foods – przekąski

Spotkanie rodzinne, domowe przyjęcie zawsze rodzą pytanie, co przygotować żeby było smacznie i jednocześnie efektownie? Przekąski tzw. finger food to małe porcje na 1-2 kęsy, zwykle jedzone przy użyciu rąk.

Desery

Deser wieńczy posiłek, jest doskonałym dopełnieniem głównych dań. Może być również serwowany sam w towarzystwie aromatycznej kawy lub herbaty, to doskonały duet.

Dania fit

Dieta to nie tylko sposób na odchudzanie. Dobrze zbilansowane posiłki przygotowane na bazie zdrowych produktów zapewniają nam lepsze zdrowie i samopoczucie, w myśl starej dewizy: jesteś tym, co jesz.

Rekrutacja do projektu została już zakończona.

Warsztaty są realizowane przez osoby, które zakwalifikowały się do udziału w projekcie.